Szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki
Wszystkich, którzy szukają specjalistycznych, profesjonalnie i przystępnie prowadzonych szkoleń z zakresu fotowoltaiki, zachęcamy do udziału w kursach organizowanych przez KGI FoxKrak, przygotowywanych we współpracy z Instytutem Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk. Realizujemy szkolenia teoretyczne, które pozwalają zapoznać się z możliwościami i uwarunkowaniami rynkowymi fotowoltaiki, a także zrozumiale tłumaczą aspekty technologiczne tej stosunkowo młodej, ale prężnie rozwijającej się dziedziny.
Szkolenia teoretyczne z systemów fotowoltaicznych – dlaczego warto?
Systemy energetyczne państw wysokorozwiniętych są obecnie reorganizowane w kierunku wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika, zajmująca się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną, jest rozwijana jako dziedzina, która dostarcza bezpiecznych dla środowiska, a jednocześnie efektywnych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii.
Fotowoltaika to nie tylko perspektywiczna technologia, ale także – instrument inwestycyjny, dzięki któremu można zarobić. Nowoczesne systemy fotowoltaiczne pozwalają również uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii i dyktowanych przez nich cen.
Do kogo skierowane są szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki?
Szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki dedykowane są:
- właścicielom przedsiębiorstw, firm, instytucji oraz osobom prywatnym, chcącym zainwestować w fotowoltaikę;
- firmom produkującym oraz montującym systemy fotowoltaiczne;
- instalatorom przygotowującym się do egzaminu UDT na “Certyfikowanego Instalatora Systemów Fotowoltaicznych”;
- architektom i projektantom, chcącym proponować swoim Klientom rozwiązania z zakresu fotowoltaiki;
- reprezentantom samorządów terytorialnych;
- osobom, które chcą pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą fotowoltaiki i wykorzystania źródeł odnawialnych.
Instalatorów oraz projektantów zachęcamy do wzięcia udziału także w drugim etapie naszych szkoleń, obejmującym praktyczne zagadnienia z zakresu rozwiązań fotowoltaicznych (m.in. instalację ogniw i paneli fotowoltaicznych).
Nasza oferta szkoleniowa obejmuje też szkolenia przypominające z zakresu fotowoltaiki. Warto zainteresować się udziałem w tym szkoleniu w przypadku chęci przedłużenia ważności certyfikatu OZE o następne 5 lat. Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkich instalatorów systemów fotowoltaicznych, którzy chcieliby odnowić ważność certyfikatu.
Szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki – praktyczne informacje
Gdzie odbywają się szkolenia?
Lokalizacja 1 (główna):
Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego Uniwersytetu Pedagogicznego “ECKUM”.
Szkolenia z fotowoltaiki prowadzimy nie tylko dbając o ich poziom merytoryczny, ale także wygodę uczestników. Zajęcia odbywają się w nowoczesnej, multimedialnej i klimatyzowanej sali szkoleniowej w komfortowych warunkach i odpowiednim zapleczu szkoleniowo-technicznym.
Adres
ECKUM
ul. Jęczmienna 9
31-268 Kraków
www.eckum.up.krakow.pl
Lokalizacja 2 (opcjonalna):
Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN w Krakowie
Adres
IMIM PAN
ul. Reymonta 25
30-059 Kraków
Jak przedstawia się cennik i terminy szkoleń teoretycznych?
Nasze szkolenia odbywają się regularnie, tak, aby każda z osób zainteresowanych uczestnictwem mogła wziąć udział w profesjonalnie przygotowanych szkoleniach z fotowoltaiki. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty – aktualnym cennikiem i terminami oraz programem szkoleń teoretycznych.
Polecamy także zorientować się w dostępnych dofinansowaniach do szkoleń teoretycznych z fotowoltaiki – środki z Krajowego Funduszu Szkoleń to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na odbycie profesjonalnych, świetnie przygotowanych merytorycznie zajęć za stosunkowo niewielką cenę.
Jak wygląda program szkolenia teoretycznego?
Program szkolenia teoretycznego obejmuje ciekawe prelekcje, pełne zarówno przydatnych informacji, jak i przykładów obrazujących praktyczne aspekty wykorzystania systemów fotowoltaicznych. Wszystkich zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na temat formuły zajęć zachęcamy do zapoznania się z dokładnym programem szkoleń teoretycznych.
Kto prowadzi szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki?
Nasza kadra dydaktyczna to osoby z dużym dorobkiem naukowym oraz sukcesami w skali ogólnopolskiej, europejskiej i ogólnoświatowej. Kompleksowa i szczegółowa znajomość zagadnień z zakresu systemów fotowoltaicznych pozwala naszym dydaktykom tłumaczyć szczegółowo, a jednocześnie przystępnie nawet najbardziej złożone zagadnienia.
Czy uzyskam certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia?
Tak, co więcej – każdy uczestnik otrzyma od nas imienny certyfikat potwierdzający nie tylko uczestnictwo, ale także podniesienie kwalifikacji z zakresu znajomości i wykorzystania systemów fotowoltaicznych.
SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA DLA FIRM I INSTYTUCJI
Chcemy jak najlepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, dlatego poza tradycyjną ofertą przygotowaliśmy również specjalistyczne, profilowane szkolenia dla firm z zakresu systemów fotowoltaicznych i specyfiki wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Projektując tego rodzaju zajęcia, bierzemy pod uwagę profil działalności firmy oraz indywidualne preferencje co do tematyki. Uwzględniamy także oczekiwania co do warunków organizacyjnych – wspólnie z Klientem wybieramy termin oraz miejsce szkolenia. Zajęcia mogą zostać przez nas poprowadzone w lokalizacjach takich jak:
- siedziba IMIM PAN w Krakowie,
- Laboratorium Fotowoltaiczne IMIM PAN w Kozach (okolice Bielska-Białej),
- siedziba firmy,
- inne miejsce wybrane przez Klienta.
Wszystkich zainteresowanych naszymi szkoleniami teoretycznymi z fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu. W przypadku zajęć profilowanych przygotowujemy indywidualną ofertę po wcześniejszych uzgodnieniach z Klientem. Dokładamy wszelkich starań, aby każde nasze zajęcia stały na najwyższym poziomie merytorycznym i organizacyjnym.
Opinie o szkoleniach
Serdecznie zapraszamy!
Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk

Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk