Szkolenie teoretyczne z fotowoltaiki (pierwsza część szkolenia UDT)


Wszystkich, którzy szukają specjalistycznych, profesjonalnie i przystępnie prowadzonych szkoleń z zakresu fotowoltaiki, zachęcamy do udziału w kursach organizowanych przez KGI FoxKrak, przygotowywanych we współpracy z Instytutem Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk. Szkolenia teoretyczne pozwalają zapoznać się z możliwościami i uwarunkowaniami rynkowymi fotowoltaiki, a także zrozumiale tłumaczą aspekty techniczne, finansowe, prawne oraz technologiczne  tej  prężnie rozwijającej się dziedziny.

Szkolenia teoretyczne z systemów fotowoltaicznych – dlaczego warto?

Systemy energetyczne państw wysokorozwiniętych są obecnie reorganizowane w kierunku wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika, zajmująca się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną, jest rozwijana jako dziedzina, która dostarcza bezpiecznych dla środowiska, a jednocześnie efektywnych rozwiązań w zakresie pozyskiwania energii.

Fotowoltaika to nie tylko perspektywiczna technologia, ale także instrument inwestycyjny, który pozwoli zaoszczędzić lub zarobić. Nowoczesne systemy fotowoltaiczne pozwalają również częściowo uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii i dyktowanych przez nich cen.

Do kogo skierowane są szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki?

Szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki dedykowane są:

  • właścicielom przedsiębiorstw, firm, instytucji oraz osobom prywatnym, chcącym zainwestować w fotowoltaikę;
  • firmom produkującym oraz montującym systemy fotowoltaiczne;
  • instalatorom przygotowującym się do egzaminu UDT na “Certyfikowanego Instalatora Systemów Fotowoltaicznych”;
  • architektom i projektantom, chcącym proponować swoim Klientom rozwiązania z zakresu fotowoltaiki;
  • reprezentantom samorządów terytorialnych;
  • osobom, które chcą pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą fotowoltaiki i wykorzystania źródeł odnawialnych.

Instalatorów oraz projektantów zachęcamy do wzięcia udziału także w drugim etapie naszych szkoleń, obejmującym praktyczne zagadnienia z zakresu rozwiązań fotowoltaicznych (m.in. projektowanie, instalację oraz monitoring paneli fotowoltaicznych).

Nasza oferta szkoleniowa obejmuje też szkolenia przypominające UDT z zakresu fotowoltaiki oraz szkolenia z magazynowania energii elektrycznej. Warto zainteresować się udziałem w szkoleniu przypominającym w przypadku chęci przedłużenia ważności certyfikatu instalatora OZE o następne 5 lat. Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkich instalatorów systemów fotowoltaicznych, którzy chcieliby odnowić ważność certyfikatu.

Szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki – praktyczne informacje

Gdzie odbywają się szkolenia?

Od listopada 2020 etap teoretyczny szkolenia odbywa się w formacie webinaru ONLINE przeprowadzanego w czasie rzeczywistym.

Jak przedstawia się cennik i terminy szkoleń teoretycznych?

Nasze szkolenia odbywają się regularnie, tak, aby każda z osób zainteresowanych uczestnictwem mogła wziąć udział w profesjonalnie przygotowanych szkoleniach z fotowoltaiki. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty – aktualnym cennikiem i terminami oraz programem szkoleń teoretycznych.

Polecamy także zorientować się w dostępnych dofinansowaniach do szkoleń teoretycznych z fotowoltaiki – środki z Krajowego Funduszu Szkoleń to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na odbycie profesjonalnych, świetnie przygotowanych merytorycznie zajęć za stosunkowo niewielką cenę.

Jak wygląda program szkolenia teoretycznego?

Program szkolenia teoretycznego obejmuje ciekawe prelekcje, pełne zarówno przydatnych informacji, jak i przykładów obrazujących praktyczne aspekty wykorzystania systemów fotowoltaicznych. Wszystkich zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami na temat formuły zajęć zachęcamy do zapoznania się z dokładnym programem szkoleń teoretycznych.

Kto prowadzi szkolenia teoretyczne z fotowoltaiki?

Nasza kadra dydaktyczna to osoby z dużym dorobkiem naukowym oraz sukcesami w skali ogólnopolskiej, europejskiej i ogólnoświatowej. Kompleksowa i szczegółowa znajomość zagadnień z zakresu systemów fotowoltaicznych pozwala naszym dydaktykom tłumaczyć szczegółowo, a jednocześnie przystępnie nawet najbardziej złożone zagadnienia.

Czy uzyskam certyfikat potwierdzający odbycie szkolenia?

Tak, co więcej – każdy uczestnik otrzyma od nas imienny certyfikat potwierdzający nie tylko uczestnictwo, ale także podniesienie kwalifikacji z zakresu znajomości i wykorzystania systemów fotowoltaicznych.

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA DLA FIRM I INSTYTUCJI


Chcemy jak najlepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, dlatego poza tradycyjną ofertą przygotowaliśmy również specjalistyczne, profilowane szkolenia dla firm z zakresu systemów fotowoltaicznych i specyfiki wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Projektując tego rodzaju zajęcia, bierzemy pod uwagę profil działalności firmy oraz indywidualne preferencje co do tematyki. Uwzględniamy także oczekiwania co do warunków organizacyjnych – wspólnie z Klientem wybieramy termin oraz miejsce szkolenia. Zajęcia mogą zostać przez nas poprowadzone w lokalizacjach takich jak:

  • siedziba IMIM PAN w Krakowie,
  • Laboratorium Fotowoltaiczne IMIM PAN w Kozach (okolice Bielska-Białej),
  • siedziba firmy,
  • inne miejsce wybrane przez Klienta.

Wszystkich zainteresowanych naszymi szkoleniami teoretycznymi z fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu. W przypadku zajęć profilowanych przygotowujemy indywidualną ofertę po wcześniejszych uzgodnieniach z Klientem. Dokładamy wszelkich starań, aby każde nasze zajęcia stały na najwyższym poziomie merytorycznym i organizacyjnym.

Opinie o szkoleniach


 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ofertą specjalistycznych szkoleń, prosimy o kontakt. Po uzgodnieniu wstępnych warunków, otrzymają Państwo od nas szczegółową ofertę.
 
Serdecznie zapraszamy!

Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk

Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk