Szkolenie praktyczne z fotowoltaiki (druga częśc szkolenia UDT)


Szkolenia praktyczne z obszaru technologii PV i instalacji fotowoltaicznych pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu projektowania i montażu  paneli słonecznych. Organizowane przez nas zajęcia zorientowane są na kompetencje techniczne (montaż systemów PV, konserwacja instalacji), dotykają też kwestii prawnych i biznesowych, bez których nie sposób rozpocząć własnej działalności dotyczącej jakichkolwiek usług w obszarze fotowoltaiki.
Szkolenia praktyczne z fotowoltaiki – dla kogo?

Szkolenia z fotowoltaiki w wymiarze praktycznym dedykowane są przede wszystkim;

 • firmom świadczącym usługi z zakresu montażu ogniw fotowoltaicznych lub planujących rozpocząć działalność związaną z instalacjami PV;
 • instalatorom paneli fotowoltaicznych, którzy zamierzają podejść do państwowego egzaminu na ,,Certyfikowanego Instalatora Systemów Fotowoltaicznych”;
 • wszystkim, którzy planują inwestycję w prężnie rozwijającą się dziedzinę, jaką jest fotowoltaika – właścicielom przedsiębiorstw, osobom prywatnych;
 • projektantom i architektom, którzy chcieliby swoim klientom proponować wygodne i ekonomiczne rozwiązania wykorzystujące systemy fotowoltaiczne;
 • osobom pragnącym zgłębić wiedzę dotyczącą fotowoltaiki, wykorzystania energii odnawialnej i zyskać naprawdę specjalistyczne umiejętności techniczne;
 • tym, którzy ukończyli organizowane przez nas szkolenia teoretyczne.

Zapraszamy też do udziału w szkoleniu przypominającym dla certyfikowanych instalatorów systemów fotowoltaicznych. Szkolenie przypominające z zakresu fotowoltaiki dedykowane jest wszystkim instalatorom, którzy ubiegać się chcą o przedłużenie certyfikatu instalatora UDT na okres kolejnych 5 lat.

Tym, którzy chcą zdobyć lub rozszerzyć swoją wiedzę na temat magazynów energii, dedykujemy nasze szkolenie z magazynowania energii elektrycznej.

Korzyści z odbycia praktycznego szkolenia z fotowoltaiki:

Praktyczne szkolenia z fotowoltaiki to inwestycja we własny rozwój, nowe kompetencje biznesowe i umiejętności dające przewagę na rynku pracy. Osoby biorące udział w naszych kursach zyskują wiedzę z zakresu:

 • obsługi programów komputerowych służących do projektowania instalacji PV;
 • analizy zysków finansowych oraz energetycznych z uwzględnieniem obecnie obowiązującego systemu dofinansowania (programy RPO, PROW, POIiŚ, MÓJ PRĄD);
 • procedur zawierania umów z zakładami energetycznymi (dostarczamy informacje umożliwiające tworzenie kompleksowego pakietu wymaganych dokumentów);
 • montażu instalacji PV, zintegrowanych systemów fotowoltaicznych oraz pomp ciepła;
 • montażu instalacji fotowoltaicznej typu ,,on-grid” oraz ,,off-grid”;
 • podłączania instalacji do sieci energetycznej,
 • kontroli efektywności energetycznej systemu PV,
 • konserwacji systemów fotowoltaicznych.
Lokalizacja i warunki organizacyjne szkoleń

Szkolenia organizujemy w stolicy Małopolski
Lokalizacja:

Centrum Konferencyjne Hotelu “Witek”.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnej, multimedialnej i klimatyzowanej sali szkoleniowej oraz w przyległym do sali obszarze na zewnątrz budynku, gdzie wraz z uczestnikami szkolenia instalowana jest szkoleniowa instalacja fotowoltaiczna.

Adres
Hotel WITEK
ul. Handlowców 14
32-085 Modlniczka-Kraków
www.hotelwitek.pl

Centrum konferencyjne hotelu WITEK

W przypadku organizacji szkolenia w “Hotelu Witek”, uczestnicy szkolenia korzystający z noclegu w tym hotelu otrzymują 10% upustu od ceny regularnej. Przy rezerwacji noclegu prosimy poinformować obsługę hotelu o przysługującej zniżce.

Program szkoleń praktycznych

Szkolenia odbywają się po części w sali wykładowej, gdzie uczestnicy mogą zdobyć wiedzę dającą podstawy do podjęcia praktycznych działań. Drugi etap zajęć to ćwiczenia polegające na montażu przykładowej instalacji fotowoltaicznej. Szukających dokładniejszych informacji zachęcamy do przeczytania poszczególnych punktów programu szkoleń praktycznych.

Cennik i terminy

Szukasz informacji na temat terminarza i kosztów szkoleń? Tu znajdziesz dokładny cennik i terminy szkoleń praktycznych. Zajrzyj też na podstronę, na której opisujemy możliwe do uzyskania dofinansowania do naszych kursów.

Kadra dydaktyczna

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami, mogącymi pochwalić się bogatym dorobkiem naukowym i dydaktycznym. Zachęcamy do sprawdzenia listy trenerów szkoleń praktycznych.

Zaświadczenia i certyfikaty

Poświadczamy podniesienie kwalifikacji przez naszych kursantów, wręczając każdemu uczestnikowi imienny certyfikat potwierdzający praktyczne umiejętności. Osoby, które odbyły u nas oba etapy szkoleń, otrzymują także dokument upoważniający do przystąpienia do egzaminu na Certyfikowanego Instalatora Systemów Fotowoltaicznych.

Uważasz, że profesjonalne, skupiające się na umiejętnościach praktycznych szkolenie to coś dla Ciebie? Zgłoś się wypełniając formularz zgłoszeniowy!

Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk

Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk