Laboratorium Fotowoltaiczne
Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej
Polskiej Akademii Nauk

Dofinansowanie z KFS do szkoleń teoretycznych z fotowoltaiki

(Stan prawny na dzień 02.02.16)


Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcą skorzystać z oferty szkoleń teoretycznych z fotowoltaiki, mogą ubiegać się o dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleń – instytucji wspierającej ustawiczne kształcenie pracowników. W trosce o interesy naszych Klientów podpowiadamy, jak ubiegać się o środki z KFS.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie szkoleń z KFS?

Osobą, która może wystąpić o dofinansowanie szkoleń i innych działań z zakresu kształcenia, jest pracodawca. Według Krajowego Funduszu Szkoleń pracodawca to osoba fizyczna lub jednostka zatrudniająca przynajmniej jednego pracownika na podstawie umowy o pracę. Wymiar godzin (cały etat lub jego część) nie ma tutaj znaczenia. Warto podkreślić, iż pracodawca może korzystać ze środków przyznanych przez KFS na takich samych warunkach, co pracownicy.


Dofinansowanie do szkoleń teoretycznych – co obejmuje?

Wysokość dofinansowania może być różna i obejmować zarówno koszty szkoleń (lub ich część), jak i opłaty za egzamin w Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT).

W ramach Krajowego Funduszu Szkoleń starosta przyznaje pracodawcy środki na sfinansowanie szkolenia, których wysokość może wynosić:

  1. Do 100% kosztów kształcenia ustawicznego – jeśli wnioskodawca należy do grupy mikroprzedsiębiorców, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika (mikroprzedsiębiorca to przedsiębiorca, który zatrudnia mniej niż 10 pracowników, a jego roczny obrót lub  całkowity bilans roczny nie przekracza 2 mln. EUR).
  2. Dla pozostałych podmiotów do 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Przyznane dofinansowanie przekazywane jest na konto pracodawcy. Nie wymagamy wcześniejszego dokonania opłat za nasze szkolenia z fotowoltaiki – nasi Klienci opłacają kursy po otrzymaniu środków z KFS.

Jak uzyskać dofinansowanie z KFS do szkoleń z fotowoltaiki?

Aby uzyskać dofinansowanie z KFS, pracodawca musi złożyć stosowny wniosek w Urzędzie Pracy (właściwym dla miejsca prowadzenia działalności). Dokument jest rozpatrywany w terminie do 30 dni od daty złożenia. Po tym okresie osoba składająca wniosek jest informowana o decyzji w zakresie przyznania dofinansowania.


Szukasz pomocy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie z KFS? Skontaktuj się z nami!

Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk

Laboratorium Fotowoltaiczne Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk