II Edycja Projektu


Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. A.Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie informuje, że w dniu 29 czerwca 2010 roku podpisana została pomiędzy Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a IMIM PAN umowa o dofinansowanie projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Okres realizacji projektu: 1 lipca 2010 – 31 grudnia 2011 roku.W ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia i warsztaty fotowoltaiczne dla studentów wyższych szkół technicznych oraz odbędzie się II Krajowa Konferencja Fotowoltaiczna.

Szkolenia i warsztaty fotowoltaiczne zrealizowane zostaną w trzech grupach liczących po 20 uczestników każda (w tym co najmniej 50% kobiet). Harmonogram – grupa pierwsza: październik 2010–styczeń 2011, grupa druga: luty 2011-maj 2011, grupa trzecia: wrzesień 2011-grudzień 2011). Łączny cykl szkoleniowo-warsztatowy dla jednej grupy = 60h dydaktycznych (30h szkolenia oraz 30h warsztatów). Rekrutacja do pierwszej grupy szkoleniowo-warsztatowej rozpoczyna się w dniu 31 sierpnia 2010 roku o godz. 9.00

Regulamin rekrutacji dostępny jest w Biurze Projektu w IMIM PAN w Krakowie (ul. Reymonta 25, tel. 637-42-00) oraz w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN w Kozach (ul. Krakowska 22, tel.817-42-49).

Program szkoleń prowadzonych w ramach projektu w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Ogniwa fotowoltaiczne. Ilościowa i jakościowa charakterystyka energii słonecznej. Efekt fotowoltaiczny w złączu p-n. Materiały wykorzystywane w fotowoltaice. Budowa typowego ogniwa słonecznego. Technologie wykorzystywane przy produkcji ogniw fotowoltaicznych. Parametry ogniw fotowoltaicznych i metody ich pomiaru. Osiągnięcia polskiej nauki w dziedzinie ogniw fotowoltaicznych. Projekty badawcze realizowane przez Laboratorium Fotowoltaiczne PAN. Przyszłość fotowoltaiki w Polsce i na świecie.

Program warsztatów prowadzonych w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Zapoznanie studentów z liną technologiczną. Przygotowanie chemiczne powierzchni płytek krzemowych. Wysokotemperaturowy proces formowania złącza p-n. Proces usuwania zwarcia elektrycznego na krawędziach ogniwa. Nanoszenie warstwy antyrefleksyjnej. Nanoszenie kontaktów metalicznych ogniwa metodą sitodruku. Proces metalizacji kontaktów. Pomiary charakterystyki prądowo-napięciowej oraz spektralnej wytworzonych ogniw.

Sześciu najlepszych uczestników warsztatów (wyłonionych w oparciu o ranking stworzony na podstawie oceny postępu naukowego i jakości stworzonego ogniwa fotowoltaicznego) otrzyma nagrody rzeczowe – laptopy.

II Krajowa Konferencja Fotowoltaiczna odbędzie się w maju 2011 roku. Zaproszenie kierujemy do krajowych pracowników naukowych prowadzących badania naukowe w dziedzinie fotowoltaiki. W II KKF udział weźmie 70 naukowców z całej Polski.

Tematyka sesji konferencyjnych: ogniwa słoneczne na bazie krzemu krystalicznego i mikrokrystalicznego – technologia, właściwości, charakterystyka; ogniwa słoneczne cienkowarstwowe na bazie CdTe, CIS, krzemu amorficznego; ogniwa słoneczne na bazie związków organicznych; pomiary i charakteryzacja parametrów materiałowych i parametrów pracy ogniw słonecznych; systemy fotowoltaiczne – parametry pracy i eksploatacja w warunkach krajowych, koszty wytwarzania energii elektrycznej z systemów fotowoltaicznych; sesja poświęcona specyfikacji tematyki dotyczącej wspólnych badań z ośrodkami zagranicznymi, sesja poświęcona kontaktom przemysłu z placówkami badawczymi w Polsce (komercjalizacja wyników badań naukowych), sesja poświęcona obecnie realizowanym proj. badawczym w polskich ośrodkach naukowych.

„Upowszechnianie osiągnięć polskiej i światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja.”
Projekt nr POKL.04.02.00-00-006/09

Ogłoszenie o naborze


Szanowni Państwo,Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. A. Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie uprzejmie informuje, że nabór zgłoszeń do udziału w projekcie “Upowszechnienie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” został zakończony.

OGŁOSZENIE O NABORZE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „UPOWSZECHNIANIE OSIĄGNIĘĆ POLSKIEJ ORAZ ŚWIATOWEJ FOTOWOLTAIKI W PROCESIE KSZTAŁCENIA NA POZIOMIE WYŻSZYM – II EDYCJA”Kraków/Kozy 29 lipca 2011

Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. A.Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie ogłasza nabór do udziału w szkoleniach i warsztatach fotowoltaicznych dla studentów wyższych szkół technicznych. Zajęcia odbędą się w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dla kogo? O przyjęcie do udziału w szkoleniach i warsztatach mogą ubiegać się osoby, które: a) posiadają obywatelstwo polskie oraz b) posiadają wpis w indeksie studiów polskiej wyższej szkoły technicznej na semestr roku akademickiego, w którym prowadzona jest grupa szkoleń i warsztatów. O przyjęcie na szkolenia i warsztaty nie może ubiegać się kandydatka/kandydat, która/który brała/brał udział w projekcie „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym” (I edycja, Nr Projektu POKL.04.02.00-00-053/08-00).

Rekrutacja kandydatek/kandydatów odbywa się poprzez wypełnienie i przesłanie pocztą elektroniczną formularza rekrutacyjnego umieszczonego na stronie internetowej www.fotowoltaika.edu.pl . Wypełniony formularz należy przesłać na adres: kazimierz.drabczyk@wp.pl. Nabór zgłoszeń kandydatek/kandydatów do grupy trzeciej szkoleń i warsztatów fotowoltaicznych rozpoczyna się w dniu 12 września 2011 roku o godz. 10.00 i trwa do dnia 19 września 2011 roku (do godz. 15.00) lub do momentu wyczerpania limitu miejsc oraz wypełnienia listy rezerwowej (zgłoszenia spełniające warunki formalne). Kandydatka/kandydat zobowiązana/zobowiązany jest wypełnić wszystkie pola formularza rekrutacyjnego. Uwaga: ze względu na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność przesłanych zgłoszeń. Zgłoszenia rekrutacyjne, które zostaną przesłane po wyczerpaniu limitu miejsc, utworzą listę rezerwową. W ciągu 7 dni od dnia otrzymania potwierdzenia o przyjęciu zgłoszenia rekrutacyjnego, kandydatka/kandydat, którego zgłoszenie spełnia kryteria formalne, zostanie powiadomiony o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydatka/kandydat zobowiązany będzie przedstawić dowód osobisty, indeks wyższej szkoły technicznej oraz opinię opiekuna naukowego. Brak udziału w rozmowie kwalifikacyjnej oznacza rezygnację z ubiegania się o udział w szkoleniach i warsztatach fotowoltaicznych. Miejsce kandydatki/kandydata, która/który zrezygnuje z udziału w szkoleniach i warsztatach, zajmuje pierwsza/pierwszy kandydatka/pierwszy kandydat z listy rezerwowej.

Szczegółowy „Regulamin rekrutacji” dostępny jest do wglądu w Biurze Projektu w IMIM PAN w Krakowie (ul. Reymonta 25, tel. 637-42-00) oraz w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN w Kozach (ul. Krakowska 22, tel.817-42-49).

Program szkoleń prowadzonych w ramach projektu w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Ogniwa fotowoltaiczne. Ilościowa i jakościowa charakterystyka energii słonecznej. Efekt fotowoltaiczny w złączu p-n. Materiały wykorzystywane w fotowoltaice. Budowa typowego ogniwa słonecznego. Technologie wykorzystywane przy produkcji ogniw fotowoltaicznych. Parametry ogniw fotowoltaicznych i metody ich pomiaru. Osiągnięcia polskiej nauki w dziedzinie ogniw fotowoltaicznych. Projekty badawcze realizowane przez Laboratorium Fotowoltaiczne PAN. Przyszłość fotowoltaiki w Polsce i na świecie.

Program warsztatów prowadzonych w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Zapoznanie studentów z liną technologiczną. Przygotowanie chemiczne powierzchni płytek krzemowych. Wysokotemperaturowy proces formowania złącza p-n. Proces usuwania zwarcia elektrycznego na krawędziach ogniwa. Nanoszenie warstwy antyrefleksyjnej. Nanoszenie kontaktów metalicznych ogniwa metodą sitodruku. Proces metalizacji kontaktów. Pomiary charakterystyki prądowo-napięciowej oraz spektralnej wytworzonych ogniw.

Łączny cykl szkoleniowo-warsztatowy dla jednej grupy = 60h dydaktycznych – 30h szkolenia oraz 30h warsztatów.

Sześciu najlepszych uczestników warsztatów fotowoltaicznych (wyłonionych
w oparciu o ranking stworzony na podstawie oceny postępu naukowego i jakości stworzonego ogniwa fotowoltaicznego) otrzyma nagrody rzeczowe – laptopy.

Formularz Rekrutacyjny.doc
File Size:196 kb
File Type:doc

Download File


UWAGA !

W nazwie pliku formularza tj.: Formularz rekrutacyjny.doc
Proszę umieścić swoje dane w tym skróconą nazwę instytucji, przykładowa nazwa pliku do wysłania to:

Formularz rekrutacyjny_Nowak_Jan_ATH.doc
lub
Formularz rekrutacyjny_Kowalska_Anna_Politechnika Slaska.doc


OGŁOSZENIE O NABORZE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „UPOWSZECHNIANIE OSIĄGNIĘĆ POLSKIEJ ORAZ ŚWIATOWEJ FOTOWOLTAIKI W PROCESIE KSZTAŁCENIA NA POZIOMIE WYŻSZYM – II EDYCJA”

Kraków/Kozy 30 listopada 2010Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. A.Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie ogłasza nabór do udziału w szkoleniach i warsztatach fotowoltaicznych dla studentów wyższych szkół technicznych. Zajęcia odbędą się w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dla kogo? O przyjęcie do udziału w szkoleniach i warsztatach mogą ubiegać się osoby, które: a) posiadają obywatelstwo polskie oraz b) posiadają wpis w indeksie studiów polskiej wyższej szkoły technicznej na semestr roku akademickiego, w którym prowadzona jest grupa szkoleń i warsztatów. O przyjęcie na szkolenia i warsztaty nie może ubiegać się kandydatka/kandydat, która/który brała/brał udział w projekcie „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym” (I edycja, Nr Projektu POKL.04.02.00-00-053/08-00).

Rekrutacja kandydatek/kandydatów odbywa się poprzez wypełnienie i przesłanie pocztą elektroniczną formularza rekrutacyjnego umieszczonego na stronie internetowej www.fotowoltaika.edu.pl . Wypełniony formularz należy przesłać na adres: kazimierz.drabczyk@wp.pl. Nabór zgłoszeń kandydatek/kandydatów do grupy drugiej szkoleń i warsztatów fotowoltaicznych rozpoczyna się w dniu 10 stycznia 2011 roku o godz. 9.00 i trwa do dnia 31 stycznia 2011 roku (do godz. 15.00) lub do momentu wyczerpania limitu miejsc oraz wypełnienia listy rezerwowej (zgłoszenia spełniające warunki formalne). Kandydatka/kandydat zobowiązana/zobowiązany jest wypełnić wszystkie pola formularza rekrutacyjnego. Uwaga: ze względu na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność przesłanych zgłoszeń. Zgłoszenia rekrutacyjne, które zostaną przesłane po wyczerpaniu limitu miejsc, utworzą listę rezerwową. W ciągu 7 dni od dnia otrzymania potwierdzenia o przyjęciu zgłoszenia rekrutacyjnego, kandydatka/kandydat, którego zgłoszenie spełnia kryteria formalne, zostanie powiadomiony o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydatka/kandydat zobowiązany będzie przedstawić dowód osobisty, indeks wyższej szkoły technicznej oraz opinię opiekuna naukowego. Brak udziału w rozmowie kwalifikacyjnej oznacza rezygnację z ubiegania się o udział w szkoleniach i warsztatach fotowoltaicznych. Miejsce kandydatki/kandydata, która/który zrezygnuje z udziału w szkoleniach i warsztatach, zajmuje pierwsza/pierwszy kandydatka/pierwszy kandydat z listy rezerwowej.

Szczegółowy „Regulamin rekrutacji” dostępny jest do wglądu w Biurze Projektu w IMIM PAN w Krakowie (ul. Reymonta 25, tel. 637-42-00) oraz w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN w Kozach (ul. Krakowska 22, tel.817-42-49).

Program szkoleń prowadzonych w ramach projektu w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Ogniwa fotowoltaiczne. Ilościowa i jakościowa charakterystyka energii słonecznej. Efekt fotowoltaiczny w złączu p-n. Materiały wykorzystywane w fotowoltaice. Budowa typowego ogniwa słonecznego. Technologie wykorzystywane przy produkcji ogniw fotowoltaicznych. Parametry ogniw fotowoltaicznych i metody ich pomiaru. Osiągnięcia polskiej nauki w dziedzinie ogniw fotowoltaicznych. Projekty badawcze realizowane przez Laboratorium Fotowoltaiczne PAN. Przyszłość fotowoltaiki w Polsce i na świecie.

Program warsztatów prowadzonych w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Zapoznanie studentów z liną technologiczną. Przygotowanie chemiczne powierzchni płytek krzemowych. Wysokotemperaturowy proces formowania złącza p-n. Proces usuwania zwarcia elektrycznego na krawędziach ogniwa. Nanoszenie warstwy antyrefleksyjnej. Nanoszenie kontaktów metalicznych ogniwa metodą sitodruku. Proces metalizacji kontaktów. Pomiary charakterystyki prądowo-napięciowej oraz spektralnej wytworzonych ogniw.

Łączny cykl szkoleniowo-warsztatowy dla jednej grupy = 60h dydaktycznych – 30h szkolenia oraz 30h warsztatów.

Sześciu najlepszych uczestników warsztatów fotowoltaicznych (wyłonionych
w oparciu o ranking stworzony na podstawie oceny postępu naukowego i jakości stworzonego ogniwa fotowoltaicznego) otrzyma nagrody rzeczowe – laptopy.

Formularz Rekrutacyjny.doc
File Size:196 kb
File Type:doc

Download File


UWAGA !

W nazwie pliku formularza tj.: Formularz rekrutacyjny.doc
Proszę umieścić swoje dane w tym skróconą nazwę instytucji, przykładowa nazwa pliku do wysłania to:

Formularz rekrutacyjny_Nowak_Jan_ATH.doc
lub
Formularz rekrutacyjny_Kowalska_Anna_Politechnika Slaska.doc


OGŁOSZENIE O NABORZE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „UPOWSZECHNIANIE OSIĄGNIĘĆ POLSKIEJ ORAZ ŚWIATOWEJ FOTOWOLTAIKI W PROCESIE KSZTAŁCENIA NA POZIOMIE WYŻSZYM – II EDYCJA”

Kraków/Kozy 18 sierpnia 2010

Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej im. A.Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie ogłasza nabór do udziału w szkoleniach i warsztatach fotowoltaicznych dla studentów wyższych szkół technicznych. Zajęcia odbędą się w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dla kogo? O przyjęcie do udziału w szkoleniach i warsztatach mogą ubiegać się osoby, które: a) posiadają obywatelstwo polskie oraz b) posiadają wpis w indeksie studiów polskiej wyższej szkoły technicznej na semestr roku akademickiego, w którym prowadzona jest grupa szkoleń i warsztatów. O przyjęcie na szkolenia i warsztaty nie może ubiegać się kandydatka/kandydat, która/który brała/brał udział w projekcie „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym” (I edycja, Nr Projektu POKL.04.02.00-00-053/08-00).

Rekrutacja kandydatek/kandydatów odbywa się poprzez wypełnienie i przesłanie pocztą elektroniczną formularza rekrutacyjnego umieszczonego na stronie internetowej www.fotowoltaika.edu.pl . Wypełniony formularz należy przesłać na adres: kazimierz.drabczyk@wp.pl. Nabór zgłoszeń kandydatek/kandydatów do grupy pierwszej szkoleń i warsztatów fotowoltaicznych rozpoczyna się w dniu 31 sierpnia 2010 roku o godz. 9.00 i trwa do dnia 24 września 2010 roku (do godz. 15.00) lub do momentu wyczerpania limitu miejsc oraz wypełnienia listy rezerwowej (zgłoszenia spełniające warunki formalne). Kandydatka/kandydat zobowiązana/zobowiązany jest wypełnić wszystkie pola formularza rekrutacyjnego. Uwaga: ze względu na ograniczoną ilość miejsc, decyduje kolejność przesłanych zgłoszeń. Zgłoszenia rekrutacyjne, które zostaną przesłane po wyczerpaniu limitu miejsc, utworzą listę rezerwową. W ciągu 7 dni od dnia otrzymania potwierdzenia o przyjęciu zgłoszenia rekrutacyjnego, kandydatka/kandydat, którego zgłoszenie spełnia kryteria formalne, zostanie powiadomiony o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydatka/kandydat zobowiązany będzie przedstawić dowód osobisty, indeks wyższej szkoły technicznej oraz opinię opiekuna naukowego. Brak udziału w rozmowie kwalifikacyjnej oznacza rezygnację z ubiegania się o udział w szkoleniach i warsztatach fotowoltaicznych. Miejsce kandydatki/kandydata, która/który zrezygnuje z udziału w szkoleniach i warsztatach, zajmuje pierwsza/pierwszy kandydatka/pierwszy kandydat z listy rezerwowej.

Szczegółowy „Regulamin rekrutacji” dostępny jest do wglądu w Biurze Projektu w IMIM PAN w Krakowie (ul. Reymonta 25, tel. 637-42-00) oraz w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN w Kozach (ul. Krakowska 22, tel.817-42-49).

Program szkoleń prowadzonych w ramach projektu w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Ogniwa fotowoltaiczne. Ilościowa i jakościowa charakterystyka energii słonecznej. Efekt fotowoltaiczny w złączu p-n. Materiały wykorzystywane w fotowoltaice. Budowa typowego ogniwa słonecznego. Technologie wykorzystywane przy produkcji ogniw fotowoltaicznych. Parametry ogniw fotowoltaicznych i metody ich pomiaru. Osiągnięcia polskiej nauki w dziedzinie ogniw fotowoltaicznych. Projekty badawcze realizowane przez Laboratorium Fotowoltaiczne PAN. Przyszłość fotowoltaiki w Polsce i na świecie.

Program warsztatów prowadzonych w Laboratorium Fotowoltaicznym IMIM PAN: Zapoznanie studentów z liną technologiczną. Przygotowanie chemiczne powierzchni płytek krzemowych. Wysokotemperaturowy proces formowania złącza p-n. Proces usuwania zwarcia elektrycznego na krawędziach ogniwa. Nanoszenie warstwy antyrefleksyjnej. Nanoszenie kontaktów metalicznych ogniwa metodą sitodruku. Proces metalizacji kontaktów. Pomiary charakterystyki prądowo-napięciowej oraz spektralnej wytworzonych ogniw.

Łączny cykl szkoleniowo-warsztatowy dla jednej grupy = 60h dydaktycznych – 30h szkolenia oraz 30h warsztatów.

Sześciu najlepszych uczestników warsztatów fotowoltaicznych (wyłonionych
w oparciu o ranking stworzony na podstawie oceny postępu naukowego i jakości stworzonego ogniwa fotowoltaicznego) otrzyma nagrody rzeczowe – laptopy.

Formularz Rekrutacyjny.doc
File Size:196 kb
File Type:doc

Download File


UWAGA !

W nazwie pliku formularza tj.: Formularz rekrutacyjny.doc
Proszę umieścić swoje dane w tym skróconą nazwę instytucji, przykładowa nazwa pliku do wysłania to:

Formularz rekrutacyjny_Nowak_Jan_ATH.doc
lub
Formularz rekrutacyjny_Kowalska_Anna_Politechnika Slaska.doc

Konkurs


Informacja o rozstrzygnięciu konkursu dla GRUPY TRZECIEJ SZKOLEŃ I WARSZTATÓW FOTOWOLTAICZNYCH, realizowanych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)

Kraków/Kozy dnia 23 grudnia 2011 roku

Na podstawie § 4 ust. 1-8 „Regulaminu przyznawania nagród rzeczowych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)” z dnia 31 sierpnia 2010 roku, Komisja Konkursowa w składzie: prof. dr hab. inż. Paweł Zięba – Przewodniczący Komisji, dr inż. Kazimierz Drabczyk – Członek Komisji, dr Piotr Panek – Członek Komisji, po dokonaniu oceny postępu naukowego beneficjentów ostatecznych projektu Nr POKL.04.02.00-00-006/09, podaje w załączeniu listę rankingową beneficjentów ostatecznych, którzy wzięli udział w konkursie o nagrodę rzeczową:

1. Weronika Wolany – uprawniona do odbioru nagrody rzeczowej
2. Paulina Trafas – uprawniona do odbioru nagrody rzeczowej
3. Anna Karczemska
4-5. Dorota Czerwonka, Katarzyna Stan
6. Anna Mucha
7-9. Arkadiusz Janowski, Radosław Pawłowski, Mikołaj Węgrzyn
10. Marcela Trybuła
11. Maciej Płocki
12. Waldemar Surek

Tabela zawierająca wykaz ocen z poszczególnych elementów konkursu zostanie przesłana do uczestników konkursu pocztą elektroniczną.

Jednocześnie Komisja Konkursowa informuje, że na podstawie § 4 ust. 9 „Regulaminu przyznawania nagród rzeczowych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)”, od wyników przeprowadzonej oceny konkursowej beneficjentom ostatecznym przysługuje odwołanie, w przypadku stwierdzenia naruszenia przez Komisję Konkursową zasad, które przyjęte zostały w tym regulaminie. Odwołanie wnosi się do Dyrektora IMIM PAN w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia listy rankingowej. Dyrektor Instytutu rozpatruje odwołania w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania, w formie pisemnej decyzji, która jest ostateczna.

Zwycięzcom konkursu przypominamy, że na podstawie § 5 ust. 2 „Regulaminu przyznawania nagród rzeczowych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)” z dnia 31 sierpnia 2010 roku, IMIM PAN uzależnia przekazanie nagród rzeczowych od rozstrzygnięcia przetargu pisemnego nieograniczonego ogłoszonego w związku z realizacją projektu. IMIM PAN powiadomi osoby uprawnione o możliwości odbioru nagrody rzeczowej, pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Beneficjent ostateczny, który nabył prawo do nagrody rzeczowej, jest zobowiązany do odbioru nagrody rzeczowej w siedzibie IMIM PAN (ul. Reymonta 25, Kraków) lub w siedzibie Laboratorium Fotowoltaicznego IMIM PAN (ul. Krakowska 22, 43-340 Kozy), po wcześniejszym pisemnym (w formie elektronicznej) lub telefonicznym uzgodnieniu dnia i godziny odbioru nagrody rzeczowej z Koordynatorem Naukowym Zadania Nr 2 Projektu. Brak odbioru nagrody rzeczowej w ciągu dwóch tygodni od dnia powiadomienia uprawnionego o możliwości odbioru nagrody rzeczowej, uznaje się za rezygnację z tej nagrody. W takim wypadku, nagrodę rzeczową otrzymuje beneficjent ostateczny, który zajął kolejne miejsce na liście rankingowej.

Zakup nagród rzeczowych w ramach Projektu Nr POKL.04.02.00-00-006/09 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komisja Konkursowa:

Prof. dr hab. inż. Paweł Zięba – Przewodniczący Komisji
Dr inż. Kazimierz Drabczyk – Członek Komisji
Dr Piotr Panek – Członek Komisji


Informacja o rozstrzygnięciu konkursu dla GRUPY DRUGIEJ SZKOLEŃ I WARSZTATÓW FOTOWOLTAICZNYCH, realizowanych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)

Kraków, dnia 17 czerwca 2011 rokuNa podstawie § 4 ust. 1-8 „Regulaminu przyznawania nagród rzeczowych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)” z dnia 31 sierpnia 2010 roku, Komisja Konkursowa w składzie: prof. dr hab. inż. Paweł Zięba – Przewodniczący Komisji, dr inż. Kazimierz Drabczyk – Członek Komisji, dr Piotr Panek – Członek Komisji, po dokonaniu oceny postępu naukowego beneficjentów ostatecznych projektu Nr POKL.04.02.00-00-006/09, podaje w załączeniu listę rankingową beneficjentów ostatecznych, którzy wzięli udział w konkursie o nagrodę rzeczową:

1. Zbigniew Starowicz – uprawniony do odbioru nagrody rzeczowej
2. Olga Ciężkowska – uprawniona do odbioru nagrody rzeczowej
3. Karolina Drzymała
4-6. (ex aequo) Sławomir Białas, Tomasz Rzepka, Wojciech Szewczyk
7. Szymon Witoszek
8. Jarosław Osiński
9-11. (ex aequo) Łukasz Kłusak, Rafał Paczwa, Katarzyna Wójcicka

Tabela zawierająca wykaz ocen z poszczególnych elementów konkursu zostanie przesłana do uczestników konkursu pocztą elektroniczną.

Jednocześnie Komisja Konkursowa informuje, że na podstawie § 4 ust. 9 „Regulaminu przyznawania nagród rzeczowych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja”

(Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)” z dnia 31 sierpnia 2010 roku, od wyników przeprowadzonej oceny konkursowej beneficjentom ostatecznym przysługuje odwołanie, w przypadku stwierdzenia naruszenia przez Komisję Konkursową zasad, które przyjęte zostały w tym regulaminie. Odwołanie wnosi się do Dyrektora IMIM PAN w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia listy rankingowej. Dyrektor Instytutu rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania, w formie pisemnej decyzji, która jest ostateczna.

IMIM PAN powiadomi pocztą elektroniczną lub telefonicznie osoby uprawnione o możliwości odbioru nagrody rzeczowej. Beneficjent ostateczny, który nabył prawo do nagrody rzeczowej, jest zobowiązany do odbioru nagrody rzeczowej w siedzibie IMIM PAN (ul. Reymonta 25, Kraków) lub w siedzibie Laboratorium Fotowoltaicznego IMIM PAN (ul. Krakowska 22, 43-340 Kozy), po wcześniejszym pisemnym (w formie elektronicznej) lub telefonicznym uzgodnieniu dnia i godziny odbioru nagrody rzeczowej z Koordynatorem Naukowym Zadania Nr 2 Projektu. Brak odbioru nagrody rzeczowej w ciągu dwóch tygodni od dnia powiadomienia uprawnionego o możliwości jej odbioru, uznaje się za rezygnację z tej nagrody. W takim wypadku, nagrodę rzeczową otrzymuje beneficjent ostateczny, który zajął kolejne miejsce na liście rankingowej.

Zakup nagród rzeczowych w ramach Projektu Nr POKL.04.02.00-00-006/09 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komisja Konkursowa:
Prof. dr hab. inż. Paweł Zięba – Przewodniczący Komisji
Dr inż. Kazimierz Drabczyk – Członek Komisji
Dr Piotr Panek – Członek Komisji


Informacja o rozstrzygnięciu konkursu dla GRUPY DRUGIEJ SZKOLEŃ I WARSZTATÓW FOTOWOLTAICZNYCH, realizowanych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)

Kraków, dnia 17 czerwca 2011 roku

Na podstawie § 4 ust. 1-8 „Regulaminu przyznawania nagród rzeczowych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)” z dnia 31 sierpnia 2010 roku, Komisja Konkursowa w składzie: prof. dr hab. inż. Paweł Zięba – Przewodniczący Komisji, dr inż. Kazimierz Drabczyk – Członek Komisji, dr Piotr Panek – Członek Komisji, po dokonaniu oceny postępu naukowego beneficjentów ostatecznych projektu Nr POKL.04.02.00-00-006/09, podaje w załączeniu listę rankingową beneficjentów ostatecznych, którzy wzięli udział w konkursie o nagrodę rzeczową:

1. Zbigniew Starowicz – uprawniony do odbioru nagrody rzeczowej

2. Olga Ciężkowska – uprawniona do odbioru nagrody rzeczowej
3. Karolina Drzymała
4-6. (ex aequo) Sławomir Białas, Tomasz Rzepka, Wojciech Szewczyk
7. Szymon Witoszek
8. Jarosław Osiński
9-11. (ex aequo) Łukasz Kłusak, Rafał Paczwa, Katarzyna WójcickaTabela zawierająca wykaz ocen z poszczególnych elementów konkursu zostanie przesłana do uczestników konkursu pocztą elektroniczną.

Jednocześnie Komisja Konkursowa informuje, że na podstawie § 4 ust. 9 „Regulaminu przyznawania nagród rzeczowych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja” (Projekt Nr POKL.04.02.00-00-006/09)” z dnia 31 sierpnia 2010 roku, od wyników przeprowadzonej oceny konkursowej beneficjentom ostatecznym przysługuje odwołanie, w przypadku stwierdzenia naruszenia przez Komisję Konkursową zasad, które przyjęte zostały w tym regulaminie. Odwołanie wnosi się do Dyrektora IMIM PAN w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia listy rankingowej. Dyrektor Instytutu rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania, w formie pisemnej decyzji, która jest ostateczna.

IMIM PAN powiadomi pocztą elektroniczną lub telefonicznie osoby uprawnione o możliwości odbioru nagrody rzeczowej. Beneficjent ostateczny, który nabył prawo do nagrody rzeczowej, jest zobowiązany do odbioru nagrody rzeczowej w siedzibie IMIM PAN (ul. Reymonta 25, Kraków) lub w siedzibie Laboratorium Fotowoltaicznego IMIM PAN (ul. Krakowska 22, 43-340 Kozy), po wcześniejszym pisemnym (w formie elektronicznej) lub telefonicznym uzgodnieniu dnia i godziny odbioru nagrody rzeczowej z Koordynatorem Naukowym Zadania Nr 2 Projektu. Brak odbioru nagrody rzeczowej w ciągu dwóch tygodni od dnia powiadomienia uprawnionego o możliwości jej odbioru, uznaje się za rezygnację z tej nagrody. W takim wypadku, nagrodę rzeczową otrzymuje beneficjent ostateczny, który zajął kolejne miejsce na liście rankingowej.

Zakup nagród rzeczowych w ramach Projektu Nr POKL.04.02.00-00-006/09 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Komisja Konkursowa:
Prof. dr hab. inż. Paweł Zięba – Przewodniczący Komisji
Dr inż. Kazimierz Drabczyk – Członek Komisji
Dr Piotr Panek – Członek Komisji

Harmonogram szkoleń i warsztatów


I semestr (Październik 2010 – Styczeń 2011)

Szkolenia I semestr – II Edycja.pdf
File Size:203 kb
File Type:pdf

Download File


Warsztaty I semestr – II Edycja.pdf
File Size:115 kb
File Type:pdf

Download File



II semestr (Luty – Czerwiec 2011)

Szkolenia II semestr – II Edycja.pdf
File Size:125 kb
File Type:pdf

Download File


Warsztaty II semestr – II Edycja.pdf
File Size:109 kb
File Type:pdf

Download File



III semestr (Październik – Grudzień 2011)

Szkolenia i Warsztaty III semestr – II Edycja.pdf
File Size:416 kb
File Type:pdf

Download File


Certyfikat


Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w zajęciach w ramach projektu.

Galeria zdjęć i filmów


Semestr I 2009


Picture

Uczestnicy zajęć wraz z prowadzącymi przed wejściem do budynku Laboratorium Fotowoltaicznego IMIM PAN w Kozach.
Semestr II 2009/2010


Picture

Profesor Franz Der Fotowoltaik w trakcie badań 🙂

Semestr III 2010


Picture

Wykład 13 marca 2010 – Ilościowa i jakościowa charakterystyka energii słonecznej.


Picture

Laboratorium 13 marca 2010 – Przygotowanie chemiczne powierzchni płytek krzemowych.


Picture

Po szkoleniu


Picture

Po szkoleniu


Picture

Wręczanie certyfikatów


Picture

Wręczanie certyfikatów


Picture

Warsztaty


Picture

Warsztaty


Picture

Grupa II


Picture

Grupa III


Picture

Szkolenia


Picture

Szkolenia


Picture

Szkolenia


Picture

Szkolenia

Telewizja Polska wyprodukowała i wyemitowła 12 odcinek Laboratorium Europejskiego – kontynuacji najstarszego cyklicznego programu popularnonaukowego TVP – „Laboratorium XXI wieku”. Pomimo upływu lat wciąż aktualnego i zaskakującego!

W 12 odcinku program zagościł na naszych zajeciach realizowanych w ramach projektu „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja”

Zapraszamy do oglądnięcia!